Firma Elgum została założona w listopadzie 1991 r jako firma handlowa zajmująca się dystrybucją węży przemysłowych i taśm transporterowych jak również sprzedażą filtrów przemysłowych.

Sprzedaż taśm była związana z serwisem wulkanizacyjnym, który został uruchomiony ze szczególnym uwzględnieniem produktów specjalnych.

Oprócz dystrybucji produktów gumowych duży udział stanowiła aktywność w zakresie doradztwa technicznego na rzecz podmiotów zagranicznych.

W końcu lat dziewięćdziesiątych i w pierwszych latach drugiego tysiąclecia nastąpiła zmiana i reorientacja zakresu produktów i profilu naszej działalności. Zaczęto współpracę z nowymi dostawcami. sypkich i ścieralnych, etc.

Uzyskaliśmy uprawnienia Transportowego Dozoru Technicznego oraz Wojskowego Dozoru Technicznego. Wiele produktów zostało certyfikowane w Instytucie Higieny.

Nowe możliwości poszerzenia zakresu działalności w kierunku poprawy jakości i kompatybilności dostaw, ale również zwiększenia zatrudnienia dało otwarcie siedziby na ul. Sochaczewskiej w roku 1999.

 

O firmie

01