Kompensatory

Szeroka gama kompensatorów gumowych mieszkowych, zapewniająca rozwiązania dla systemów rurociągów przesyłowych w zakresie wydłużeń termicznych, niewspółosiowości, wibracji, redukcji poziomu hałasu i redukcji zjawiska uderzeń ciśnieniowych.
Zakres średnic standardowych kompensatorów do 1000 mm, specjalnych do 3200 mm.Oferowane kompensatory są dostarczane z przyłączami kołnierzowymi, które można obracać z obu stron dopasowując otwory do tych wykonanych już na rurociągu. Istnienie możliwość zamawiania kompensatorów z kołnierzami wg różnych norm oraz różnych wykonań materiałowych w zależności od otoczenia w jakim pracują.

Standardowe kompensatory są dostępne w następujących wykonaniach elastomerów:

  • EPDM, białe
  • NBR,
  • VITON,
  • CSM,
  • SBR,
  • HNBR

Zakresy temperatur pracy kompensatorów należy zawsze odnosić do produktu, jaki będzie nimi przesyłany oraz warunków zewnętrznych jednak ogólnie zakresy temperatur pracy kompensatorów gumowych zaczynają się od -35 st. C a sięgają aż 150 st. C.

Maksymalne dopuszczalne nadciśnienie zależy od typu kompensatora oraz temperatury przesyłanego produktu, dlatego te parametry należy zawsze określić w zapytaniu. Jako przykład kompensatory typu P mają maksymalne ciśnienie robocze 16 barg w temperaturach do 70 st. C ale tylko 10 barg w temperaturach >70 >90 st. C.

Bardzo ważnym parametrem jest długość zabudowy, należy precyzyjnie określić tą wartość w zapytaniu, jest to długość jaką mamy do dyspozycji między przylgami kołnierzy rurociągów, do zabudowy kompensatora, kiedy instalacja jest bez ciśnienia (tylko ciśnienie atmosferyczne), w temperaturze 20 st. C.

Karty katalogowe poszczególnych typów kompensatorów szczegółowo określają ich dalsze parametry np. :  maksymalne dopuszczalne ściśnięcie i wydłużenie osiowe, odchylenie boczne i kątowe.  Zapewniamy instrukcje montażu i projektowania, każda z nich musi być dostępna dla osoby wykonującej montaż lub projektującej instalację.

W razie jakichkolwiek pytań służymy pomocą.

Oferta

01